جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • نشست شورای ورزش استان قزوین برگزار شد

   نشست شورای ورزش استان قزوین برگزار شد

   نشست شورای ورزش استان قزوین برگزار شد

   نشست شورای ورزش استان قزوین به ریاست مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین،مدیرکل ورزش و جوانان استان،معاون ورزشی اداره کل،رئیس هیات ورزشهای همگانی استان و مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین؛نشست شورای ورزش استان قزوین به ریاست خانم دکتر بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین،عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان،افسانه حین نایبی معاون ورزشی اداره کل،امیر رضایی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان و مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.در این نشست ابتدا عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین ضمن گرامیداشت فرا رسیدن 22 اسفندماه روز شهداء؛یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی داشت.وی ادامه داد:امسال ایجاد 18 خانه ورزش روستایی را در نظر داشتیم که نیمی از این هدف محقق شده و باید بزودی این مکان ها در روستاهای تعیین شده باقی مانده نیز راه اندازی شوند.
   وی در ادامه بر توسعه متوازن ورزش در سطح استان تاکید کرد و گفت: راه اندازی خانه های ورزش روستایی و توسعه و تجهیز آنها در همین راستا قرار دارد.
   علائی مقدم از فرمانداران، بخشداران و دهیاران درخواست کرد مکان های مناسب برای تجهیز خانه های روستایی را معرفی کنند تا 40 خانه ورزش دیگر در سه ماه نخست سال 97 در روستاهای استان راه اندازی شوند.
   این مسئول ادامه داد: برگزاری جشنواره های نوروزی ورزش همگانی در رشته های طناب کشی،دارت،والیبال سه نفره،طناب زنی،شوت بسکتبال،هفت سنگ و پنالتی هدفمند که به امکانات خاصی نیاز ندارند در برنامه های ما قرار دارد تا در ابتدای سال شور و نشاط خاصی را در سطح روستاها و مناطق مختلف استان داشته باشیم.
   وی ادامه داد: برای توسعه ورزش همگانی در سطح استان به مشارکت دستگاه های اجرای در استان نیازمند هستیم چون اعتبارات در نظر گرته شده در این زمینه محدود هستند.
   این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی ورزشکاران استان برای حضور در رقابت های آسیایی اندونزی،افزود: ستاد بازی های آسیایی 2018 جاکارتا راه اندازی شده است و امیدواریم با اعزام ورزشکاران استان به این رقابت ها شاهد درخشش بیشتر آنها باشیم.
   افسانه حسن نایبی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه دومین دوره المپیاد ورزشی کارمندان دولت امسال نیز برگزار شد که انگیزه زیادی در میان کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی ایجاد کرد،افزود: امسال برای اولین بار از 41 دستگاه در این رقابت ها شرکت کردند.
   افسانه حسن نایبی افزود: باید با برنامه ریزی مناسب برای تقویت ورزش همگانی سطح سلامت را در جامعه افزایش دهیم.
   رییس هیات ورزش همگانی استان قزوین نیز در این نشست گفت: 100 مربی برای ورزش و نرمش صبحگاهی در پارک ها و بوستان های سطح استان در نظر گرفته شده اند تا شهروندان با انگیزه و علاقه بیشتری برای ورزش صبحگاهی و یا شامگاهی حضور یابند.
   محمد رضایی افزود: هیات ورزش های همگانی بالاترین مخاطبان ورزشی و بیشترین میزان کارآفرینی و تربیت مربی ورزشی را بین رشته های مختلف دارد و امیدواریم با حمایت های بیشتر مسئولان برای اجرای سیاست های ورزش های همگانی در استان موفق عمل کنیم.
   وی افزود:توجه به ورزش شهروندان در مناطق محروم و نواحی منفصل نیز مورد توجه هیات قرار دارد که امیدواریم با حمایت شهرداریها و مسئولان استان برای اجرای این برنامه ها اقدام کنیم.
   در ادامه؛خانم دکتر بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین افزود: توسعه ورزش همگانی به مشارکت تمامی دستگاه ها نیازمند است.
   این مسئول خاطر نشان کرد: تقویت ورزش همگانی کار یک دستگاه نیست و همه دستگاه ها باید از شورای شهر گرفته تا سایر دستگاه ها پای کار باشند
   مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اظهار کرد: هیچ کس نمی تواند منکر نقش برجسته ورزش در حفظ سلامت و شادابی افراد جامعه باشد.
   وی افزود: ورزش در بانوان و خانواده ها نیز باید به شکل جدی تر مورد پیگیری قرار گیرد چون خانواده و بانوان خیمه و ستون حفظ جامعه از آسیب های اجتماعی هستند.
   بیدخام همچنین گفت: بیش از یک سوم جمعیت استان را جوانان بین 18 تا 29 سال تشکیل می دهند که این یک ظرفیت عالی برای توسعه ورزش همگانی،ملی و قهرمانی است.
   این مسئول با بیان اینکه 71 هزار و 300 ورزشکار بیمه شده نشان دهنده ظرفیت های ورزشی استان است،افزود: باید بسترهای لازم برای افزایش این آمار فراهم شود.
   وی با تاکید بر تلاش برای برنامه ریزی به منظور تقویت نشاط و شادابی در بین شهروندان استان،افزود: باید از خود سوال کنیم چرا زنجان به عنوان استانی همسایه در ردیف شادترین استان های کشور است اما قزوین در این خصوص در جایگاه پایینی قرار دارد.
   اخبار مرتبط
قزوین - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,031,572
تعداد بازدید امروز : 809
تعداد بازدید دیروز : 1,372
آخرین به روزرسانی : 1397/09/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.